-
Konfigurace backendu - LoRa - CRa
Nastavení backend LoRa CRa Konfigurace backendu pro systémy LoRa je podobně jednoduché jako u Sigfoxu. Nejprve se zalogulejeme na IoT portál CRa https://admin.iot.cra.cz/Portal/. Nejprve je nutno mít importována zařízení, která následně přiřadíme do některé ze skupin, které nalezneme na kartě “Skupiny zařízení”, pokud jsme tak splnili, můžeme se přesunout k nastavení endpointů. Přejdeme tedy na kartu “Endpointy”. Následně klikneme na tlačítko “Nový” a zobrazí se nám tabulka nastavení. Jako …
-
Konfigurace backendu - Sigfox
Konfigurace backendu - Sigfox Pro správné nastavení backendu rozhraní SigFox je nutné provést několika úkonů. Po zalogování na https://backend.sigfox.com/ se přesuneme na stránku s výpisem zařízení a následně založíme nové zařízení, kdy zadáme identifikační údaje a typ zařízení, které chceme posílat do Enectivy. Jakmile se dostaneme na list “Callbacks”, musíme zadat důležité údaje. Založíme nový Callback s následujícími informacemi: “Type” je DATA, UPLINK Channel je URL “Custom payload config” …
-
Analyzátor elektrické sítě DENT ElitePro XC - návod
Návod k analyzátoru elektrické sítě DENT ElitePro XC Nainstalujte program ELOG z přiloženého CD, nebo odkazu Připojte analyzátor pomocí USB kabelu do počítače Spusťte ELOG Program by se měl s analyzátorem sám spojit. Případně můžete spojení vynutit v horním menu Logger > Communication > Connect via USB or Bluetooth V části Quick Setups zaškrtneme políčko Enable THD a z nabízených schémat zapojení vybereme požadované (jednofázové / trojůhelník / hvězda). Dále je nutné nastavit frekvenci …
-
Požadavky na instalační práce projektů Enectiva - automatický sběr dat z měřidel
Při instalacích projektů Enectiva je nutné dodržovat následující pokyny: Obecné U výměny měřidel případně instalací nových bude vždy vyplněn protokol o výměně (stavy nového/starého atp.). Je nutné zapisovat seriová čísla starých i nových měřidel, seriová čísla M-bus modulů. Po instalaci jakéhokoli měřidla, osazení měřidla digitálním výstupem nebo instalaci centrální jednotky bude provedena fotodokumentace daného místa. Předána společně s informacemi k projektu. Dojde k zakreslení kabelových tras …
-
Návrh systémů měření energií v průmyslových areálech
Tento manuál slouží jako standard pro projektanty a navrhovatele měřících systémů energií, které používají technologie pracující s protokolem M-Bus. Cílem tohoto standardu je umožnění jednoznačného a transparentního přiřazení spotřeb energií technologickým celkům (vytápění, chlazení, ventilace, výroba, osvětlení atp.) či ekonomickým celkům (nájemník, hospodářské středisko atp.). Dále je cílem tohoto standardu připravit celý systém měření na automatický sběr dat z jednotlivých měřidel, možnou …
-
Význam OBIS kódů u elektroměrů
OBIS kód je jednoznačné označení registrů v paměti elektroměru podle normy IEC 62056-61. Zvláště při nastavování počátečních stavů čítačů pulsů je důležité vědět který registr je třeba opsat. OBIS kód Popis Registry činné energie: 1.8.0 Positive active energy (A+) total [kWh] 1.8.1 Positive active energy (A+) in tariff T1 [kWh] 1.8.2 Positive active energy (A+) in tariff T2 [kWh] 1.8.3 Positive active energy (A+) in tariff T3 [kWh] 1.8.4 Positive active energy (A+) in tariff T4 [kWh] 2.
-
Prohlídka
Při prohlídce areálu před instalací systému na automatický sběr dat je potřeba zajistit minimálně následující údaje: Soupis veškerých měřidel, které chce klient odečítat automaticky Plánek areálu s vyznačenými měřidly. Je třeba alespoň orientačně odhadnout vzdálenosti mezi měřidly. Možná místa pro umístění koncentrátorů (centrální jendotky), která potřebuje napájení 230V případně 12V. Poznámky o dostupnosti jednotlivých míst, složitosti instalace, vedení kabeláže. Měřidla mimo budovy např. v …